2016. május 27., péntek 10:17

A GastroPan 2016 Versenyek díjazottainak listája

A GastroPan Versenyek győztesei: a legjobb pékek, cukrászok és szakácsok


A GastroPan 2016 Versenyeken díjazták a legjobb pék- és cukrásztermékeket és a legjobban sikerült, étvágygerjesztő, elegánsan és esztétikusan tálalt egészséges falatokból álló hidegtálakat, melyeket egyénileg illetve csapatban készítettek, valamint a legcsodálatosabb zöldségből és gyümölcsből faragott díszmunkákat, és kiosztották 2016 Év Kenyere és 2016 Év Tortája trófeákat.

A napraforgómagos és lenmagos teljes kiőrlésű kenyér nyerte el „2016-os Év Kenyere, amelyet ipari módon állítottak elő Romániában" díjat. A kenyeret Baboia Doina, a Vel Pitar SA pékje készítette. A „2016-os Év Kenyere, amely kézműves módon készült Romániában" kategória győztese Beldiman George (az Adriana Bolgiu SNC-től) kenyere lett, egy munténiai tradicionális parasztkenyér. Az Év Tortája a Julf Cake nevű torta lett, egy különleges torta, melyet Cazacu Elena Ada, a Vipp Fashion cukrásza készített. Ami a gasztronómiai versenyszámokat illeti, a legjobb egyénileg készített hidegtál elkészítője Citacu Gheorghe lett, aki a bukaresti Rosyetta vendéglő szakácsa, a szakácscsapatok által összeállított hidegtálak versenyszámában a brassói Belvedere Hotel lett a győztes. A legcsodálatosabb zöldségből és gyümölcsből faragott kreációkat Stigleț Angelica (Autoelys Frasin SRL-től Frasin helységből), és Fóris Kinga (a Haller Kastélytól, Marosvásárhelyről) készítették.

A díjazottak listája:



PÉK KATEGÓRIA
GastroPan day 1 431 1
A 2016-os Év Kenyere, amelyet ipari módon állítottak elő Romániában

I Díj: Baboia Doina – Vel Pitar SA, Râmnicu Vâlcea – napraforgómagos és lenmagos teljes kiőrlésű kenyér
II Díj: Berszán Béla – Madexport Srl., Sepsiszentgyörgy
III Díj: Imreh Piroska – Dona Brut Srl., Marosvásárhely

Dicséret:

Szilágyi Rozália – Harmopan SA, Csíkszereda
Kovács Erzsébet – Harmopan SA, Csíkszereda
Kacsó Zoltán – Harmopan SA, Csíkszereda
Sandu Dumitra – Vel Pitar SA, Râmnicu Vâlcea
Bunea Anca – Vel Pitar SA, Râmnicu Vâlcea
Diószegi László – Madexport Srl., Sepsiszentgyörgy
Farkas Ferenc – Madexport Srl., Sepsiszentgyörgy
Botos Sándor – Eldi Brutăria Srl, Egrestő
Ilinca Camelia Ionela – Brutăria Adrian, Lugos

A 2016-os Év Kenyere, amely kézműves módon készült Romániában

I Díj: Beldiman George – Adriana Bolgiu SNC, Urlați, Prahova – munténiai tradicionális parasztkenyér
II Díj: Surugiu Gabriel – Mons Mellis, Brassó, Szászhermány
III Díj: Bocskor István – Primula Srl., Szentmárton

Dicséret:

Surugiu Ramona – Mons Mellis, Szászhermány
Cristolovean Elena – Mons Mellis, Szászhermány
Cazacu Elena Ada – Vipp Fashion Srl, Bârlad
Tőkés Tibor – Dona Brut Srl, Voiniceni
Butnaru Mihai – Adriana Bolgiu SNC, Urlați
Butnaru Iliuţă – Adriana Bolgiu SNC, Urlați
Bocskor Rozália – Primula Srl, Szentmárton
Bârsan Csaba – Primula Srl, Szentmárton
Sasvári Levente – Eldi Brutăria Srl, Egrestő
Farkas István – Eldi Brutăria Srl, Egrestő

Művészi Alkotás Kenyértésztából

I Díj: Farkas Ferenc – Madexport Srl., Sepsiszentgyörgy
II Díj: Tőkés Tibor – Dona Brut Srl, Marosvásárhely
III Díj: Bartalis Csaba – Harmopan SA, Csíkszereda
Különdíj: Vajda Péter – Pedró Pékség, Magyarország

Péksütemények

I Díj: Amza Roxana – Vel Pitar SA, Râmnicu Vâlcea
II Díj: Bocskor István – Primula Srl., Szentmárton
III Díj: Diószegi László – Madexport Srl., Sepsiszentgyörgy

Dicséret:

Cazacu Elena Ada – Vipp Fashion Srl, Bârlad
Filip Ana Maria – Vipp Fashion Srl, Bârlad
Cazacu Anastasia – Vipp Fashion Srl,Bârlad
Szabó Kinga – Harmopan SA, Csíkszereda
Péter Orsolya – Harmopan SA, Csíkszereda
Böjte Zita– Harmopan SA, Csíkszereda
Hozoc Elena – Vel Pitar SA, Râmnicu Vâlcea
Tőkés Tibor – Dona Brut Srl, Voiniceni
Imreh Piroska – Dona Brut Srl, Voiniceni
Farkas Ferenc – Madexport Srl., Sepsiszentgyörgy
Berszán Béla – Madexport Srl., Sepsiszentgyörgy
Bocskor Rozália – Primula Srl., Szentmárton
Bârsan Csaba– Primula Srl., Szentmárton
Szabó Zsolt – Eldi Brutăria Srl, Egrestő
Kiss Csaba – Eldi Brutăria Srl, Egrestő
Kabai János– Eldi Brutăria Srl, Egrestő

CUKRÁSZ KATEGÓRIA
GastroPan day 1 538 2
Torta (A 2016-os Év Tortája)

I Díj: Cazacu Elena Ada – Vipp Fashion Srl., Bârlad – Julf Cake
II Díj: Bejan Marinel – Damarin B&C Srl., Craiova
III Díj: Robu Lavinia – Cofetăria BomBo-Mekapat Srl., Brassó
Különdíj: Popescu Nicoleta Alexandra – Hotel Belvedere, Brassó
Különdíj: Maşca Daian – Donat Prodcom Srl, Marosvásárhely

Dicséret:

Radu Mihaela – Raema Srl, Medgyes
Radu Simona – Raema Srl, Medgyes
Popa Călin – Hotel Belvedere, Brassó
Gido Silviu – Hotel Belvedere, Brassó
Filip Ana Maria – Vipp Fashion Srl., Bârlad
Râpa Alexandru – Fantezia Decor Srl, Szatmárnémeti
Râpa Otilia – Fantezia Decor Srl, Szatmárnémeti
Gavrila Angela – Poem Caffe, Brăila
Ghenea Valerica –Poem Caffe, Brăila
Berceanu Andrada – Cofetăria  Artizan Srl, Marosvásárhely
Milasan Alexandra – Cofetăria  Artizan Srl, Marosvásárhely
Szabados Andrei Zsolt – Cofetăria  Artizan Srl, Marosvásárhely
Csiszár Melinda – Süti Éden Srl, Kézdivásárhely
Negru Ramiro Emilian – Cofetăria Emiliano, Temesvár
Tufeanu Alexandru – Paniris Prodcom Srl, Urlați
Ciobaniuc Vasilica – Megasimitis Srl, Konstanca
Kis Szidónia Mihaela – Eldi Brutăria Srl, Egrestő
Nemes Magdolna – Eldi Brutăria Srl, Egrestő

Művészi Alkotás Cukorpasztából

I Díj: Velniceriu Ionela – Megasimitis Srl, Konstanca
II Díj: Râpa Otilia – Fantezia Decor Srl., Szatmárnémeti
III Díj: Antochi Irina – SC Patipan Com Srl., Piatra Neamţ
Különdíj: Pătrunjan Delia – Sicopan Prodcom Srl, Vajdahunyad
Különdíj: Maşca Daian – Donat Prodcom Srl, Marosvásárhely
Különdíj: Minai Ecaterina - Poem Caffe, Brăila

Dicséret:

Bejan Marinel – Damarin B&C Srl., Craiova
Sălcianu Cristina – Tuvero Peach Pit Srl, Mangalia
Radu Mihaela – Raema Srl, Medgyes
Radu Simona – Raema Srl, Medgyes
Alecsandrescu Domnica – Ramada Hotel, Pitești
Chalkiadaki Ana Maria Magdalena – Î.I. Chalkiadaki Ana Maria Magdalena, Valul lui Traian
Cazacu Elena Ada – Vipp Fashion Srl., Bârlad
Militaru Nicoleta – Poem Caffe, Brăila
Alina Nuta – Cofetăria BomBo, Brassó
Berceanu Andrada – Cofetăria  Artizan Srl, Marosvásárhely
Szabados Andrei Zsolt – Cofetăria  Artizan Srl, Marosvásárhely
Robu Lavinia – Cofetăria BomBo, Brassó
Panait Alina Ionela – Anelise Consult Srl, Călăraşi



GASZTRONÓMIAI KATEGÓRIA
DSC 0037-rs

Hidegtál

I Díj (egyéni): Citacu Gheorghe - Restaurant Rosettya - Bukarest
I Díj (csapat): Hotel Belvedere - Brassó
II Díj (egyéni): Someșean Emil - Hotel President - Marosvásárhely
II Díj (csapat): Casa Boierului din Deal - Buzău
III Díj (csapat): Liceul Tehnologic Constantin Brâncuși - Covasna

Dicséret:

Predescu Nicolae, Dragut Cristina – Ramada Hotel, Pitești
Bondor Robert - Marius, Pentie Teofil, Pentie Călin – Onisim – Select Catering Srl, Nagyvárad

Gyümölcs- és Zöldségfaragás

I Díj: Stigleț Angelica - Autoelys Frasin SRL – Frasin (Suceava)
I Díj: Fóris Kinga - Castel Haller - Marosvásárhely
II Díj: Manea George - Panda Express Food SRL - Konstanca
III Díj: Kádár Csaba - Restaurant Memo 10 - Kolozsvár
Különdíj: Râpa Adrian Raul – Fantezia Decor Srl, Szatmárnémeti

Dicséret:

Oprişă Marcel – Continental Hotels, Arad
Verdeş Liliana – Gyulafehérvár



Gratulálunk minden versenyzőnek a leleményességüket, tehetségüket és a professzionalizmusukat tükröző kreációikhoz, melyekkel a versenyre készültek!
Köszönjük a főszponzornak, az Orlando’s-nak és a Szponzor Gold-nak, az Al Masry Group Europe-nak, továbbá a többi szponzornak (Piramida SRL, Gift Design, Laboratoarele Remedia és Nova Pan), hogy támogatták a GastroPan 2016 Versenyeit!
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…